İletişim

Dekan Mesajı oguzmakal

Bilgi ve iletişim kavramlarının hayatımızın birçok alanını etkilemeye ve dönüştürmeye başlamasıyla, iletişim alanında verilen eğitimin yöntem ve kapsamı da değişmeye başlamıştır. İletişim Fakültemizin eğitim anlayışını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Akademik ve etik mükemmeliyetçilik.
  • Hızla değişen dünyaya uyum sağlamış, bilgi teknolojilerini etkin kullanan eğitim programı.
  • Eğitim sonucunda elde edilen somut öğrenme çıktılarının ve öğrenilen bilgilerin ve edinilen becerilerin akademik ve profesyonel iş hayatına yönelik olması.
  • Dünya ile uyum sağlayacak nitelikte öğrenciler yetiştirmek.

Yeni nesil iletişim gerçeğinin farkında ve bu dönüşümün önemli bir paydaşı olan Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi altı farklı bölümümü ile öğrencilerimize zengin içerikli ders programları, kendi alanında deneyimli, birikimli akademik kadrosu ve yenilikçi anlayışla eğitim vermektedir. Uygulamalı derslerde ileri teknolojik altyapı ile donatılmış stüdyo ve Mac Laboratuvarlarında öğrencilerimiz ürettikleri çalışmalar ile yaratıcı taraflarını keşfetmekte ve geliştirmektedir.

Kapsamlı akademik, teknik eğitim ve birikim ile sektör tecrübesini buluşturan bölümlerimizde öğrencilerimiz Erasmus Programı ile yurtdışındaki üniversitelerde eğitim alma şansını elde etmekte, ayrıca Çift Anadal ve Yandal eğitimi de alabilmektedir. Öte yandan mezun öğrencilerimiz burslu olarak yüksek lisans programımız Medya ve İletişim Sistemleri’nde eğitimlerini sürdürme olanağına sahiptir. Öğrencilerimiz yine, yıl boyunca düzenlenen seminer, etkinlik ve atölyeler ile mezun olduklarında işlerine yarayacak zengin, birikimli bir özgeçmişi elde etmekte, sonuçta sektörün önemli bir paydaşı olarak iş hayatına girmektedir. Günümüzde, Beykent İletişim Fakültesi’nden mezun olan öğrencilerimiz halkla ilişkilerden reklamcılığa, yeni medyadan televizyona çağdaş iletişim yelpazesinde yaratıcı, bilgili, özgüvenli yerini almaktadır. Geleceğin iletişim dünyasında saygınlık ve başarı ile yer almak ve iletişimi meslek edinmek isteyen sizleri de aramıza bekliyoruz.

Prof. Dr. Oğuz MAKAL
İletişim Fakültesi Dekanı