İletişim

Bölüm Mesajı

İletişim ortamlarının hızla dönüşümü ve dijitalleşmesi sonucu; bu dönüşümde aktif rol oynayarak üreten, bu dönüşümü analiz edebilen ve yönetebilen yeni medya profesyonellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu amaçla kurulan Beykent Üniversitesi Yeni Medya programı; öğrencilerimizin yeni medya alanında etkin olarak içerik üretimi sağlamaları adına teorik ve uygulamalı eğitimi bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Programımız yeni medyanın Dijital Halkla İlişkiler, Dijital Gazetecilik Çalışmaları ve Dijital Medya Sanatları gibi çeşitli alanlarına yönelik derslere ev sahipliği yapmakta, öğrencilerimiz seçmeli dersler ile ilgi duydukları alanda ilerleyebilme olanağına sahip olmaktadırlar.

Öğrencilerimiz bölüm bünyesinde edinmiş oldukları teorik eğitim ile yeni teknolojilerin toplumsal, siyasal ve kültürel yaşama etkilerini analiz edebilmekte ve yeni medya yönetiminde stratejik olarak karar alabilmektedirler. Bununla birlikte güncel teknolojileri kullanarak almış oldukları uygulamalı eğitimler ile de sosyal medya analizi, internet gazeteciliği, dijital içerik yönetimi gibi konularda donanımlı hale gelen öğrencilerimiz; yeni medya ortamında metin, ses ve video tabanlı özgün içerik üretim sağlayabilmekte, ürettikleri içerikleri etkin olarak sunabilme adına uzmanlaşmaktadırlar.

Akademik kariyer hedefleyen öğrencilerimiz, güçlü akademik kadromuz ile iletişim araştırmalarına dahil olarak geleceğin iletişim bilimcileri haline gelmektedir. Takım çalışmasına odaklı eğitim anlayışımız, staj olanaklarımız ve medya alanındaki iş birliklerimiz ile öğrencilerimiz dijital medya sektöründe var olan birçok alanda çalışma olanağına sahip olmaktadır. 

Yeni Medya Bölümünün eğitim dili Türkçedir. İngilizce hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.

 

 

Dr. Öğr. Üyesi Alper DEĞERLİ

Yeni Medya (Türkçe) Bölüm Başkanı