İletişim

Bölüm Mesajı

Beykent Üniversitesi Yeni Medya (İngilizce) programı; öğrencilerimizin yeni medya alanında etkin olarak içerik üretimi sağlamaları adına teorik ve pratik eğitimi bir araya getirmeyi hedeflemektedir. 

Programımız yeni medya alanında hâkim hale gelen Dijital Medya Sanatları, Çok Platformlu Gazetecilik, Stratejik Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerine ev sahipliği yapmaktadır. 

Öğrencilerimiz bölüm bünyesinde edinmiş oldukları teorik eğitim ile yeni teknolojilerin toplumsal, siyasal ve kültürel yaşama etkilerini analiz edebilmekte ve yeni medya yönetiminde stratejik olarak karar alabilmektedirler.

Güncel teknolojileri kullanarak almış oldukları pratik eğitimi ile yeni medya ortamında metin, ses ve video tabanlı özgün içerik üretim sağlayabilmekte; ürettikleri içerikleri etkin olarak sunabilme adına uzmanlaşmaktadırlar.

Akademik kariyer hedefleyen öğrencilerimiz, güçlü akademik kadromuz ile iletişim araştırmalarına dâhil olarak geleceğin iletişim bilimcileri haline gelmektedir. Takım çalışmasına odaklı eğitim anlayışımız, staj olanaklarımız ve medya alanındaki iş birliklerimiz ile öğrencilerimiz dijital medya sektöründe var olan birçok alanda çalışma olanağına sahip olmaktadır. 

Bölümümüzün eğitim dili İngilizcedir. İngilizce hazırlık eğitimi zorunludur.

Dr. Öğr. Üyesi Gözde KURT

Yeni Medya (İngilizce) Bölüm Başkanı