İletişim

Bölüm Mesajı

Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi, gelişimin dinamiğine cevap verme, iletişim eğitiminde fark yaratma vizyonuyla, 2021-2022 Eğitim Öğretim Güz Dönemi ile birlikte Dijital Oyun Tasarımı bölümünü açarak bu alandaki farkını ortaya koymaktadır.

İletişim alanında yaşanan mobil platformların, internetin yenilikçi ve hızlı içerik gücünün artışı, etkileri, küresel düzeyde önemli bir endüstri haline gelen dijital oyunu ön plana çıkarmıştır. Oyun sektöründeki büyüme ve pazarlama potansiyeli, sektörün rekabetçi ortamında yaratıcı ve yenilikçi dijital oyun tasarımcılarına ihtiyacı da artırmıştır.

Dijital Oyun Tasarımı bölümünde öğrenciler; dijital teknolojilerin olanaklarıyla, dijital medya, sinema ve TV, mühendislik gibi farklı alanlardan beslenen disiplinlerle buluşacak, temel derslerin yanı sıra Oyun Tasarımının Temelleri, 2D ve 3D Dijital Sanat, Tasarımda Bilgisayar Uygulamaları, Oyun Motorları, Oyun Geliştirme, Dijital Oyun ve Sinematografi, Görüntü ve Ses Kurgusu, Karakter Tasarımı, Oyun Ekonomisi gibi dersler alarak ve staj olanakları ile yetiştirecektir.

Gençlerimizin günümüzün olduğu gibi, geleceğin iletişim ve istihdam mecralarından biri olmaya aday dijital oyun alanında sadece ulusal değil küresel düzeyde de başarılar elde etmesi arzumuzdur.

Dr. Öğr. Üyesi Eray DİNÇ

Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı