İletişim

Bölüm Mesajı

Beykent Üniversitesi Yeni Medya (İngilizce) Bölümü, öğrencilerimizin medya alanının güncel, bütünleşik dinamiklerinin ayırımında bireyler olmalarını sağlamak için, teorik ve uygulamalı eğitime önem vermektedir. Gereksinimlere göre sürekli yenilenen ders programımız ile, Sosyal Medya Metriği, Podcast Yayıncılığı ve Sinema ve Toplum dersleri örneğinde olduğu gibi teknolojiye, toplumsal değişim dinamiğe bağlı yeni medya eğitim alanını genişletmekteyiz.

Öğrencilerimiz aldıkları teorik dersler ile bilgilenmenin yanı sıra, yeni ve internet tabanlı teknolojilerin toplumsal, siyasal ve kültürel katkı ve etkilerini öğrenmekte; uluslararası bilgi düzeninde stratejik kararlar alabilme beceri ve yetisini  kazanmaktadır.

Öğrencilerimizin uygulamalı dersler ile tasarım ve üretim yapabilmesi, dijital ortamlarda metin, ses ve video tabanlı özgün içerikler üretebilmesi, yerel ya da küresel pazar ortamları için şimdiden hazır olması temel hedefimizdir. Bu amaçla kullanabilecekleri Mac laboratuvarları, PC laboratuvarları ve stüdyolar fakültede yer almaktadır. Ayrıca Çift Anadal ve Yandal Programları, Erasmus Değişim Programı bulunmaktadır.

Ders planında yer alan ileri seviye-iş İngilizcesi yine onların sosyal, meslek yaşamlarında “dünya insanı” olmasını sağlamada yardımcı olmaktadır. Öğrencilerimizin sosyal  sorumluluk projelerinden, dijital okuryazarlık ve reklam kampanyalarına kadar farklı alanda yeteneklerini ve yaratıcılıklarını teşvik edici ulusal ve uluslararası etkinlik, sempozyum ve yarışmalar bulunmaktadır.

Alanında uzman öğretim üyelerinden oluşan akademik kadromuz proje önerilerine destek vermekte; sektörle tanışıklık ve işbirliğini geliştirecek staj ortamı hazırlamaktadır.

Mezunlarımızın dijital pazarlamadan, internet gazeteciliği ve sosyal medyaya dek geniş bir alanda başarıyla yer alması, eğitimini sürdürmekte olan arkadaşlarına ilham kaynağı olması gurur kaynağımızdır.

Değişen dünyada bilgi, deneyim, yaratıcılık ve uzmanlıkla sizlerin de rol alması, Yeni Medya (İngilizce) bölümümüzü tercih etmesi ayrı bir güç ve sevinç kaynağımız olacaktır.

 

Prof. Dr. Gökhan UĞUR

Yeni Medya (İngilizce) Bölüm Başkanı